غربی های کلاس اولی

نماز ۰۱غربیهای کلاس اولی!
کسانی که غرب رفته اند و حتی کسانی که به ژاپن و چین سفر کرده اند خیلی از نظافت و تمیزی خیابانها و آدمها می گویند آنقدر که شنونده احساس می کند بهشت روی زمین آنجاست و ما داریم در میان کثافات و زباله ها زندگی می کنیم ، اما این مطلب اگر هم درست باشد که نیست تازه آنها به یکی از دستورات دین ما عمل کرده  اند و ما می توانیم فقط با بها, دادن به نمازمان و انجام آن با تمام آداب و شرایطش خیلی از آنها جلو بیفتیم یعنی هم محیط زندگیمان نظیف تر و پاکیزه ترخواهد  بود و هم خودمان ،و هم بدنمان از صحت و سلامت بیشتری برخوردار بود .
ممکن است قبول این مطلب برایتان سخت باشد اما واقعیت چیزی است که با کمی انصاف می شود آن را دید و پذیرفت .
از نظر پزشکی ثابت شده جریان منظم وسریع خون در بدن باعث از بین رفتن کسالت و ایجاد نشاط می شود و این کار با رسیدن آب سرد به پوست به نحو احسن شکل می گیرد ، خوب یکی از آداب نماز این است که با آب سرد وضو گرفته شود و بوسیله وضو ، آب به مهمترین اعضای بدن میرسد ، این از نظر با نشاط و سر زنده بودن ، تازه حداقل باید روزی سه مرتبه ما این کار را انجام بدهیم  در ابتدای روز و در وسط روز و در انتهای روز .
یکی دیگر از آداب نماز این است با آبی که با نور خورشید گرم شده وضو گرفته نشود در روایت داریم که این کار باعث نوعی بیماری پوستی به نام پیسی می گردد . این هم یکی دیگر از مواردی که دین ما به سلامت جسم ما نظر داشته است .
مورد دیگری که می شود به آن اشاره کرد این ادب نماز است که قبل از وضو خوبست استنشاق شود امروزه در علم طب هم ثابت شده که این عمل هم باعث پیشگیری و هم باعث درمان بیماری  سینوزیت می شود  ، اگر کسی روزی سه بار و هر بار هم سه مرتبه استنشاق نماید دیگر هرگز دچار این بیماری نمی شود ، بیماری که اکثر پزشکان با  مسکن ها و … در صدد ساکت کردن درد آن هستند و از عهده درمان آن عاجزند و حتی دست به عمل جراحی هم میزنند اما به مقصود دلخواه خود نمی رسند .
نمازی که از شرایط حتمی آن پاک بودن بدن و لباس است و ما را مجبور می کند که هر روز دست کم سه بار هم بدن و هم لباس خود را پاکیزه کنیم  آیا سبب نمی شود که ما برای این مهم هم خودمان را تمییز نگهداریم  و هم محیطمان را از کثافات و … محافظت کنیم ؟
نکته آخر اینکه همه پزشکان قبول دارند که اگر کسی دهان و دندان سالمی داشته باشد از بسیاری بیماری ها بر کنار خواهد بود یکی از آداب نماز مسواک است ؛ مسواک در شبانه روز چند نوبت سفارش شده که یکی از این موارد قبل از وضو است ، بیماری دهان و دندان حتی به بیماری های قلبی هم مرتبط است و یکی از علل بیماری قلبی همین سالم نبودن دندان و دهان است .
ما که نباید چشم و گوش خود را به واقعیات و برتریهای خودمان ببندیم و از ذکر فضایل پوشالی و ساختگی بیگانگان  احساس حقارت کنیم.
نظر شما چیه ؟

منبع: زنگ تفکر

یک دیدگاه برای “غربی های کلاس اولی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *