کد خبر: 2691

تاریخ انتشار: فروردین ۲۳, ۱۳۹۵

خوبان روزگار

حاج آقا: از دو دسته ادمها خوشم میاد. یک دسته مردهایی که تو مسجد اذان میگن یا بعد نماز تعقیبات میخونن ، این جور ادمها بی منت کار میکنن نه منتظرن کسی بهشون حقوق بده و نه منتظرن کسی ازشون تشکر کنه. بخاطر یک نوع علاقه دینی خدمت میکنند. به تجربه دیده ام که اینطور […]

حاج آقا: از دو دسته ادمها خوشم میاد. یک دسته مردهایی که تو مسجد اذان میگن یا بعد نماز تعقیبات میخونن ، این جور ادمها بی منت کار میکنن نه منتظرن کسی بهشون حقوق بده و نه منتظرن کسی ازشون تشکر کنه. بخاطر یک نوع علاقه دینی خدمت میکنند. به تجربه دیده ام که اینطور افراد معمولا عاقبت بخیر از دنیا میرن.
اما بین زنها هم یک دسته هستند که همین اخلاق رو دارن ، اون هم خانمهایی که اصطلاحا دست بخیر هستند. اگر یه جایی دختری یتیمی رو ببینن مردن اینطرف و اونطرف براش لباس و امکانات و جهیزیه جور میکنن. یا اگر خانم محترمی رو میشناسند اونو به افرادی که قصد ازدواج دارند معرفی میکنند یا حتی برعکس اگر اقایی رو میشناسند که قصد ازدواج داره بهش مورد مناسبی رو معرفی میکنند.
این جور خانمها هم نه حقوقی میگیرن و نه انتظاری از کسی دارند ، صرفا بخاطر یک نوع خیرخواهی و صلح طلبی هست که به خودشون زحمت میدن و گره از کار دیگران باز میکنند. این جور افراد معمولا اهل شر و اتش ونیستند و من فکر میکنم همون طور که اونها با لطف و محبت با مردم و جامعه برخورد میکنند خداوند هم با لطف و کرمش با اونها رفتار میکنه. خانمی رو میشناسم که اینطور بود و خیلی زیبا از دنیا رفت. وضو گرفت نماز خوند و لباس تمیز پوشید و رو به قبله دراز کشید و اشهدش رو هم گفت و پرواز کرد اون دنیا. هم نام نیک از اون موند و هم نعمت اون دنیا نصیبش میشه.

منبع: روزهای عاشقی یک طلبه

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه