میهمان عروسی…

نویسنده میرزمانی

عروسی گناه aroosi gonahاین روز ها بازار مجالس عروسی  داغه. اما آنچه که نگران کننده است، این است که چرا باید این پدیده زیبای ازدواج و محرمیت  دو نفر با آلوده شدن به گناه همراه بشه، رقاصی و موسیقی حرام جزء جدا نشدنی مراسمات ما باشه؟

متأسفانه این رسم غلط بعضا در خانواده های به ظاهر مذهبی هم رواج پیدا کرده و حالا عروس یا داماد به این بهانه که من خودم هم راضی نیستم و از پس خانواده عروس یا داماد برنیومدم ، اشتباه خودشان را توجیه می کنند.

شادی و نشاط با حرام جمع نم شود. نشاطی واقعی و خوب است که موجب آرامش روح وصفای باطنی و شوق معرفت  به خدای بی همتا و تشکر از خدا از نعماتش شود، نه بی بند وباری و از خود بی خود شدن خارج از عرف وشأن یک مومن، که یک  شادی کاذب و مخرب است.

بعضا میبینیم که عروس و داماد وقتب بهشون میگیم،یطوری مراسم بگیرید که ما هم بتونیم درش شرکت کنیم، می گویند: رفقا و دوستامونو چی کار کنیم؟ یعنی حاضرند بعضا خانواده های درجه یکشان نیایند، اما رفقاشان ناراحت نشوند.

خطابم به زوج های  جوان است که این روزها  مشغول تدارک مراسم عروسی هستند اما متأسفانه آن ها هم گرفتار این مسأله هستند.

شما که وصلتتان را با نام خدا شروع می کنید، شما که موقع خطبه عقد مقید به تلاوت قران هستید، شما که شب نیمه شعبان با عشق به امام زمان ابراز محبت می کنید، شما که  ایام محرم اونطور به امام حسین عشق می ورزید، تا حالا فکر کردید که امامان معصوم علیهم السلام را به عروسیتان دعوت کنید؟ اگر از آنها دعوت کنید، حاضرید باز هم همان روش برگزاری رو جلوی امامان معصوم هم اجرا کنید؟ عروس خانم، چطور میخواهی برای شب عروسی حاضر بشی؟ اپر حضرت زهرا رو دعوت کنی حاضری با اون وضع جلوی خانم فاطمه زهرا حاضر بشی؟

شهید روحانی مصطفی ردانی پور
کارت دعوت عروسی خودش می بره می ندازه حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و از حضرت زهرا درخواست می کند که در عروسی ما شرکت کنید. شب، خواب حضرت زهرا رو می بیند که ایشان فرمودند: ” اگر عروسی شما نیایم، کجا بریم؟ “

عروس خانم و آقا داماد عزیز بسم الله شما هم می تونی مراسمی بگیری که موجب خوشنوی اهل بیت بشه، نه خدای نکرده موجب ناراحتی آنان.

منبع: کمی دقت

 

 

2 دیدگاه برای “میهمان عروسی…”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *