مهدویّت عملی

نویسنده: منصوره وطنی

خودآزمایی میزان مسلمانی
امر به معروف ونهی ازمنکربه تأسی ازسیدالشهداء
خودآزمایی و حسابرسی از خودمان در میزان آمادگی در زمینه سازی ظهور گل زهرا پاسخ گویی با حضور خدا و امام زمان عجّ الله فرجه و فطرت و وجدان خود:

۱- کدام یک از واجبات و محرّمات و عقاید و احکام در آمد مشروع و … را به همسر و فرزندانت و … یاد داده و خودت وبه آنها عمل کرده و می کنید؟

۲- برای احیاء دین خدا و اجرای دستورات خدا در خود و دیگران ، کدام دستورات را عمل کرده ای؟

۳- در تشخیص حقّ از ناحقّ ، رضایت و دستورات خدا را در نظر می گیری، یا مصلحت و رضایت و خواست خود و دیگران و یا اکثریت؟

۴- تا کنون چندباربرای گفتن حق، مطابق با دستورات خدا در قرآن ، طرفداری از حقّ و مظلوم و یا طرفداری از دین، گرفتارشدی وبازازحقّ حمایت کردی؟
آیادرطرفداری ازحقّ نیتت رضایت خدا بود یا رسیدن به پست و مقام و… دنیا؟

۵- صادقانه مشخص کن چقدر؛تا کجا حکومت عدل را تحمّل می کنی؟

۶- تا کنون کدامین واجبات را خود انجام نداده ای، ولی انجام ندادن آن را بر دیگران ایراد گرفته و مذمّت کرده ای؟

۷- آیا ظاهر و باطنت یکی است یا پیش دیگران طوری و در خلوت و نیّت طوری دیگر بوده و ظاهر و باطنت فاصله دارد؟ این فاصله چقدر است؟ می خواهی چه کنی تا این فاصله از بین برود؟ تا کنون چند بار توبه کرده ای؟

۸- تاکنون چند بار در آمدت را با علماء و فقهاء ، در یقین به درآمد مشروع و لقمه حلال، بررسی کرده و درآمد و اموالت را از حرام پاک کرده ای؟

۹- آیا خمس درآمدت را هر سال با فقهاء حساب کرده و می دهی؟ می دانی ندادن سهم خمس یعنی سرقت از اموال امام زمان عجّ الله فرجه؟

۱۰- در زمینه سازی ظهور یا مانع ظهور چه نقشی داری ؟ چرا؟

۱۱- حقّ را چگونه تشخیص می دهی؟ آیا به ان تتقواالله یجعل لکم فرقانا رسیده ای؟ در هر صورت چرا؟

۱۲- آیا به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین زمان جواب داده ای؟ چگونه؟

۱۳-آیا هر روز کارنامه ات را، قبل از اینکه دوشنبه ها و جمعه ها، به پیشگاه ولی عصر عجّ الله فرجه بدهند، از حرام و گناه و عدم انجام وظایف و .. پاک می کنی؟ آیا از گناه لذّت می بری؟

۱۴- همه اسلحه ها را برای جلوگیری از تجاوز دیگران به خودمان می سازیم؛چه اسلحه ای برای جلوگیری از تجاوز خودت به حقوق دیگران ساخته ای؟ چه ظلم هایی به دیگران کرده ای؟

۱۵- تحصیل علم برای برتری جویی و تفاخر بر دیگران و عیب جویی از دیگران و … بوده یا فقط برای خدا درس خواندی تا به دین خدا و مردم خدمت کنی؟

۱۶- برای تحققّ حکومت عدل ولّی خدا چه کرده ای و چه می خواهی بکنی؟ چگونه ؟ خودت عادل هستی؟

۱۷- چقدر در یادگیری و یافتن دستورات خدا وپیامبر صلّی الله علیه و آله و ائمه علیهم السلام و برای عمل به آنها تلاش کرده ای؟

۱۸- با بیت المال و سهم خمس که در اختیارت بوده چه کردی؟ آیا آنها را در ملکیّت خود حساب کرده و هرچه خواستی کردی؟

۱۹- تاکنون چند نفر را برای خدا، برای یاری و تبلیغ دین خدا و یاری حجّت خدا، تربیت و یا حمایت عملی (مادی و اعتباری و…) کرده ای؟ نیّتت چه بوده است رضایت خدا و ائمه علیهم السلام یا رسیدن به دنیا؟

۲۰- آیا تاکنون حق النّاس را جبران کرده ای؟ (بدهی-غیبت، سوءظن،تهمت، ظلم و حقّ کشی ، افتراء، سخن چینی ، آبروریزی و …)  تاکنون چند بار دروغ گفته ای؟ آیا توبه کرده ای؟ تا کنون چند تا دل را به ظلم سوزانده ای و لذت برده ای ؟ آیا جبران کرده ای؟

۲۱- اگر حجّت خدا الان ظهور کند ، در حیطۀ مسئولیتت، می توانی با سرافرازی ، هرچه در اختیارت هست ، بدون نگرانی از بازخواست و بررسی و حسابرسی ، تحویل حضرت دهی؟ آیا همه چیز مطابق با دستور خدا و شرع هست؟

۲۲- اگر حجّت خدا الان ظهور کند  ، هر پستی داری، تو را ابقاء  خواهد کرد یا …؟ در هر صورت چرا ؟ چه کردی؟

۲۳- اگرالان حجّت خدا روبروی تو قرار گیرد توان سربلند کردن و افتخار به اعمال خودت را داری؟ نتیجه امتحان صبح ظهور و یوم تبلی السرائر اعلام خواهد شد، هنوز فرصت کمی برای تقویت خوبی ها و اصلاح باقی هست و منتظران منتظر تو هستند.

با استعانت از گل زهرا برخیز به سوی جهاد اکبر هجرت کن تا گل زهرا را در کنار خود دریابی. با هجرت یار او باش تا یاریت کند. حسین زمان منتظر توست.

منبع: پرواز تا خدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *