خود خوری ممنوع

با سلام : من و قتی که عصبانی میشوم یا استرس مرا می گیرد شروع به خوردن انگشت ها یا لب هایم می کنم و تا چند روز اصلا بدون انکه خودم بخواهم چون ناراحت شده ام گریه می کنم خواهش می کنم راه کار هایی به من مانند بافتی برای سرگرم شدن و ارام شدن پیشنهاد دهید با تشکر
با سلام
دوست خوبم ادامه دار بودن احساسات به این دلیل است که شما به احساس خود بال و پر می دهید . به این طریق که مدام به احساس خود و موضوعی که این احساس را بوجود آورده فکر میکنید و در این افکار احساس خود را دامن می زنید و طبیعتا آن را بیشتر می کنید و دیگر راهی برای فرار از آن نمی یابید .
شما باید یاد بگیرید و تمرین کنید که در مواجهه با موضوع های ناراحت کننده فقط تا زمانی مشخص احساس خود را درک کنید اما در همین دامنه زمانی که آرام آرام ذهن خو درا رها کنید و تمرین کنید تا موضوع پیش آمده را مورد بی توجهی قرار دهید . تا ما نخواهیم به موضوعی فکر نمی کنیم . بنابراین اگر بخواهیم می توانیم به مرور آن را مورد بی توجهی و بی اعتنایی نیز قرار دهیم . درا ین بی اعتنایی به مرور آن را فراموش می کنیم و احساس حاصل از آن هم از بین می رود .
در غیر این صورت و اگر شما زمان زیادی را درگیر مسایل نمایید به وسواس فکری دچار می شوید که احساس ناشی از آن شما را رها نمی کند و همین می شود که پیش آمده .
لذا در مواجهه با مسایل برای زمانی می توانید احساسات خو درا بروز دهید و یا حتی اگر میخواهید مسئله گشایی کنید و یا مشورت بگیرید و …این زمان بسته به بزرگی و کوچکی و میزان اهمیت موضوع پیش آمده دارد . که البته می توانید برای چند دفعه ای از یک روان شناس کمک بگیرید . اما از زمانی به بعد باید بی توجهی را اتخاذ کنید و جوانب دیگر زندگی را پر رنگ کنید . حتی اگر فعالیتی خاص به شما کمک می کند تا بی توجهی را تمرین کنید و یا ارتباط با دوستی این کمک را دارد حتما انجام دهید . دویدن، صحبت کردن، یک فعالیت شراکتی و … بسیار سودمند است و تمرکز شما را به خود متمرکز می کند و تخلیه انرژی منفی را بدنبال دارد . تمرین برای بی توجهی به مسایل پیش آمده ضرورت دارد .
مشاور : خانم کهتري
منبع : تبیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *