بسم الله الرحمن الرحیم
اهمیت تندخوانی
تند خوانی یکی از ضروری‌ترین مهارت‌های یک انسان امروزی است. متاسفانه در ایران افراد کتابخوان بسیار کم هستند، البته در سطح کلان و ملی که نگاه کنیم این خبر بسیار ناگوار ودردآور است. اما همین موضوع می‌تواند یک فرصت فوق‌العاده بزرگ برای افراد باهوش باشد به‌ طوری که با یادگیری تند خوانی از خواندن کتاب‌هایتان لذت می‌برید، در زمان بسیار کوتاه تبدیل به متخصص می‌شوید(درآمدمتخصصین در یک زمینه حداقل ۱۰ تا ۳۵ برابر افراد معمولی در همان صنعت است).
تند خوانی چیست و چرا باید تند خوانی را بیاموزیم ؟
تند خوانی یکی از مهمترین مهارت‌های یک انسان امروزی است و فقط افرادی قابلیت رقابت در دنیای فوق سریع آینده را خواهند داشت که به یک سری مهارت ها مسلط باشند.
طبق آمار فقط صدمیلیون نفر در آمریکا فارغ‌التحصیل تندخوانی و مهارت‌های تقویت حافظه هستند. ژاپن از دوران ابتدایی در مدارس، تند خوانی را می‌آموزد. پس حیف است که به دلیل عدم آگاهی، از این مهارت فوق ضروری استفاده نکنیم. اگر یادتان باشد حدود ۱۰ سال قبل برای پرداخت قبض آب، برق، گاز باید به بانک مراجعه می‌کردیم و صف طولانی بانک را به سختی تحمل می‌کردیم تا موفق به پرداخت قبض شویم، اما با پیشرفت تکنولوژی و بهتر شدن زیر ساخت های اینترنت در کشور، اکثر مردم از اینترنت و یا دستگاه خودپرداز برای پرداخت قبض استفاده می‌کنند. حتی الان نمی‌شود به همان روش سنتی مراجعه به بانک قبض را پرداخت کرد چون چند سالی هست بانک‌ها به صورت حضوری دیگر قبض ها را قبول نمی‌کنند. پس ما باید هر چه سریع‌تر با تغییرات تکنولوژی و پیشرفت علم همراه شویم وگرنه هیچ‌وقت حرفی برای گفتن نخواهیم داشت.
افراد بسیاری در ایران و حتی جهان هستند که سرعت مطالعه پایی و مسئله تمرکز دارند.این افراد مطلع نیستند که چه ضررهای بزرگی را متحمل می شوند.
عملا فردی که سرعت مطالعه زیادی دارد می تواند رشد سه تا چند برابری داشته باشد ولی فردی که سرعت مطالعه پایین دارد، سرعت رشد و پیشرفت بسیار پایین تری دارد.
همچنین زمان آزادی که فردی با سرعت مطالعه بالا دارد خیلی بیشتر از فردی است که سرعت مطالعه اش پایین تر است.و به این شکل می تواند روی کارهایی که علاقه دارد، مثل:ورزش کردن، موسیقی، رفتن به کنسرت و … بیشتر سرمایه گذاری کند.
حتی سرعت یادگیری درسها و ساعتی که باید در زمان امتحان ها بگذارد بسیار متفاوت است.
به هر حال کم بودن سرعت مطالعه و همچنین نداشتن تمرکز یکی از مسائلی است که بسیاری از افراد درگیرش هستند و تنها عده کمی هستند که به فکر رشد و پیشرفت خودشان هستند و تصمیم دارند که در دسته پیشروهای جامعه قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *