کتاب هُنر رضایت از زندگی

محمد لطفی زاده در وبلاگ “منبر اینترنتی” نوشت:
به نام خدای سبحان – سلام علیکم
برای ترویج فرهنگ کتابخوانی، برخی از کتب مشهور در بازار نشر، اینجا معرفی و در صورت لزوم نقد می‌شوند.
کتاب هُنر رضایت از زندگی تألیف حجت الاسلام دکتر عباس پسندیده توسط دفتر نشر معارف در دسترس علاقمندان قرار داد. در این کتاب ابتدا به مفهوم رضایتمندی و آرامش در زندگی پرداخته شده و سعی بر آن بوده تا با الگوی اسلامی این نگاه به خوبی تبیین گردد. حرف اصلی کتاب این است که با زندگی نباید مشکل داشت ولی در زندگی مشکل داشتن الزاماً بد نیست.
در میانه کتاب چالش‌های اصلی و مُهم زندگی که هر انسانی ممکن است با آن‌ها روبرو شود فهرست گردیده و نویسنده سعی نموده تا با ذکر شواهد اسلامی، نگاه مخاطب را به سوی حل مسأله رهنمون سازد. رویکرد اصلی کتاب در این بخش و صفحات پایانی آن است که انسان به جای آنکه در مشکلات و چالش‎‌های زندگی متوقف شود، با آن مقابله نموده و فرمان زندگی را به دست بگیرد و از گردنه‌ها عبور کند.
البته نقدی هم به این کتاب خوب و مفید وارد است و آن اینکه در زندگی مشترک زوجین نتوانسته و یا نخواسته به راهکارهای حل مشکلات و مسائلفیمابین به تفصیل بپردازد و خواننده بیشتر روی زندگی فردی متمرکز می‌گردد، حال آنکه در بخش‌هایی از کتاب، تأهّل به عنوان یک راهکار برای افزایش رضایتمندی و آرامش به صورت پررنگ و به درستی توصیه گردیده است.
مطالعه این کتاب به عموم مردم برای اصلاح نگاه به زندگی و مفهوم رضایتمندی و آرامش توصیه می‎گردد.
و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین
منبع منبر اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *