امام خمینی را سحر کرده بودند

آقای محمد لطفی زاده در “منبر اینترنتی” نوشت:

به نام خدای سبحان – سلام علیکم

بارها با این سؤال مواجه شده‌ام که ما را سِحر کرده‌اند و یا بخت ما بسته شده و حالا باید چه کنیم؟ در پاسخ باید گفت این موضوع هرچند احتمال دارد اما این احتمال زیاد نیست و نباید در شرایط عادی (که خیلی دلایل دیگر به یک مسأله مانند عدم ازدواج یا موفقیت در کسب و کار منجر شده است) به آن اعتنا کرد و بخصوص در مواقعی که افرادی با گرفتن پول فراوان و قابل توجه، دکّانی تأسیس کرده و از این راه با دادن دعا و دستورالعمل‌ها ادعا می‌کنند که در باطل کردن سِحر تبحّر دارند کاملاً لازم است از این مسأله دوری کنیم.

خوب است به این مناسبت بخشی از خاطرات حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری در این موضوع را به نقل از جلد اول کتاب خاطرات ایشان که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده مرور کنیم:

در جریان ملاقات‌هایی که با امام می‌شد، شخصی به نام آقای شاهرودی، پسر امام جماعت مسجد عباسی، که چهره مقدس و مذهبی داشت خیلی نگران و مضطرب دنبال من بود و می‌گفت آقای ناطق کجاست؟ بالاخره مرا پیدا کرد و گفت که من کمی آشنا به علوم غریبه هستم و خبردار شده‌ام که آقای خمینی را سِحر کرده‌اند و ایشان همین روزها (اوایل ورود حضرت امام به کشورمان در سال 57) بیمار و مثل شمع آب خواهند شد. من می‌خواهم سِحر را باطل کنم و یک دستورالعمل و دعایی به امام بدهم

آقای ناطق نوری می‌گوید به رغم آنکه خودم قائل به این چیزها نیستم چون اگر یک در میلیون هم درست می‌بود مسأله امام و انقلاب را تحت تأثیر قرار می‌داد نزد امام رفتم و جریان را گفتم و امام جواب جالبی فرمودند که : (به آنها بگویید من خودم باطل‌السِحر هستم). من هم به آقای شاهرودی گفتم امام این چیزها را قبول ندارد و گفته بروید دنبال کارتان.

صرف نظر از حُرمت شرعی یادگرفتن سِحر و پرداختن به این امر از این خاطره باید نتیجه گرفت که توکل به خدای سبحان، صدقه دادن، مداومت در خواندن آیت الکرسی و سوره‌های ناس و فلق و توسل به دعاهای معتبر و اذکاری مانند (لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم) در کنار ترک گناه و انجام دقیق واجبات و توجه به نماز اول وقت می‌تواند انسان را از هر بُن‌بَستی نجات دهد.

منبع منبر اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *