با شوهر چشم چران چه کنیم؟

بنده یک سال هست که ازدواج کرده ام و خدا رو شکر زندگی خوبی دارم. اما مسئله ای که ذهنم را درگیر کرده اینست که  احساس میکنم همسرم چشم پاک نیست و در خیابان به راحتی به خانمهانگاه میکند و گاهی حتی احساس میکنم به آنها خیره میشود. در ضمن با وجود اینکه همه من را فردی زیبا به حساب می آورند ولی متاسفانه از نظر ایشان من مثل زنهای توی خیابان جذابیت و عشوه گری ندارم. لطفا راهنمایی بفرمایید که چطور این  موضوع را که بنده از نگاه کردن همسرم  به نامحرم ناراحت میشوم با ایشان درمیان بذارم؟
پاسخ:
با سلام دوست عزیز در مورد مسئله ای که بیان کردید آیا مطمئن هستید؟ وقتی از کلمه احساس میکنم که همسرم چشم پاک نیست و یا احساس میکنم که به زنان خیره می شود استفاده کرده اید یعنی هنوز در مورد این مسئله مطمئن نیستید و شاید شک و تردید و نگرانی ای باشد که زاییده افکار خودتان است؟
در قسمتی فرموده اید از نظر ایشان مثل زن های خیابان جذابیت و عشوه گری ندارید، آیا این مسئله را همسرتان به شما گفته و یا دیدگاه و قضاوت ذهنی خودتان است؟ تشریح دقیق این مسئله بسیار اهمیت دارد.
زیرا در صورت اینکه هنوز در رابطه با مسئله نگاه همسرتان به سایر زنان مطمئن نباشید و آن را با وی در میان بگذارید ایشان ممکن است در مورد شما مایوس  و ناامید و سرد شوند و فکر کنند شما به وی اعتماد ندارید، اما در صورت اینکه واقعا مطمئن هستید که ایشان نگاه و توجه شان مدام به سایر خانم ها هست بهتر است در ابتدا در فضایی آرام و صمیمی از همسرتان بپرسید که چه نوع پوشش و آرایش را مناسب خانم ها برای همسرشان و در محیط بیرون میپذیرید؟ سپس در رابطه با پوشش و ظاهر خود از همسرتان بپرسید که آیا مطابق با نظر و خواسته ایشان هست؟ اگر نیست چه کارهایی انجام شود تا مورد پسند خودتان و همسرتان باشد.
تاکید میکنم مسئله پوشش و ظاهر باید علاوه بر مورد پسند قرار گرفتن از سوی همسرتان باید ازسوی خودتان و همچنین عرف و قانون و شرع مورد تایید باشد. سعی نمایید علایق همسرتان را بیابید و در منزل زیبایی هایتان را برای ایشان عرضه کنید تا ایشان بی نیاز از سایرین شوند. میتوانید در خرید پوشاک مورد نیاز خود همسرتان نیز حضور داشته باشند و از سلیقه و نظر ایشان نیز مطلع شوید.
در صورت اینکه با این موارد باز مسئله ادامه داشت میتوانید در موقعیتی واقعه ای را تعریف کنید که مثلا یکی از دوستانتان که به تازگی ازدواج کرده اند همسرشان چشم چران هستند و خانم خیلی از این مسئله ناراحت است به گونه ای که بین شان اختلاف افتاده و در حال جدایی اند و در این موقعیت شما نظر خود را درمورد این فرد چشم ناپاک مطرح کنید مثلا زندگی با چنین فردی غیر قابل تحمل است و این کار خیانت به همسر است و مردی که نگاه به ناموس سایرین دارد ناموس خود ایمن از نگاه آلوده نخواهد بود و…  در آخر نظر همسرتان در مورد این مرد را جویا شوید. مطمئنا همسرتان با دیدن حساسیت شما به این مسئله سعی میکند عمل خود را تکرار نکند اما زمان لازم است و شما در طول زمان مشخصی مثلا یک ماه بررسی کنید که این مورد حل شده یا نه.
در صورت حل نشدن مستقیم و بدون عصبانیت به ایشان مسئله را مطرح کنید و به وی بگویید که به زندگی تان علاقه مندید و نمیخواهید اعتمادتان از بین برود.
در صورت ادامه داشتن شاید ایشان به این مسئله معتاد شده اند و بهتر است تحت نظر روانشناس باشند. در هر حال افراد پیش از ازدواج باید این مسائل را به خوبی بررسی کنند یک نفر فورا بعدا از ازدواج چشم ناپاک نمی شود. بلکه از قبل زمینه دارد و به راحتی با دیدن نوع برخورد فرد با جنس مخالف قابل تشخیص است. یا واقعا این مسئله نبوده و شما اکنون بنا به دلایلی حساس شده اید و یا این مسائل بوده و شما آن را نادیده گرفته اید. توصیه میشود جهت گرفتن راهکارهای بیشتر به یک مشاور مراجعه نمایید. موفق باشید.
خانم ادیبی پارسا – مشاور در مرکز بهارنکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *