ادعاهای عجیب و غریب غفار عباسی

ادعاهای عجیب و غریب غفار عباسی
۲۵ آذر 1397 تعطیلی فعالیت دفتر غیرقانونی موسوم به حفظ و نشر آثار غفار عباسی در کانال رسمی‌ شان اعلام شد. این قدام در راستای جلب اعتماد آیت الله سیفی مازندرانی و به توصیه ایشان انجام شده بود. مریدان زدیک غفار عباسی ، همانند ابوالفضل شهادتی، به آیت الله سیفی مازندرانی قول تعطیلی «تمامی» فعالیتها را داده بودند. اما کانالهای رسمی و غیر رسمی دیگری به تبلیغ غفارعباسی مشغول شدند.
چند روز پیش بخشی از سخنرانی غفارعباسی در 26 فروردین98 توسط همین کانال تعطیل شده منتشر شد.
خلاصه سخنان غفار عباسی این جملات است:
1- «نیرنگهای درونی انسان شناخته شده نیست[پیچیدهاست].»
2- « ما نباید جوری حرف بزنیم که دشمن شاد شویم، اشکالی ندارد منافقی در لباس خودی ما را اذیت کرده باشد»
3- «شهید احمدکاظمی را نگاه میکردم، بهشت رضوان حقیقی را در چهره این شهید دیدم، خیلی باهاش حرفزدم… برخی از شهدا گوشه ای ازملکوت رانشان میدادند، اما ایشان تماما نشان میداد! … آن چهره چهره ‌تابناکیب ود!».
۴- «ما این انقلاب را به سادگی به دست نیاورده‌ایم که با یک چیزی خدای ناکرده کنار بنشینیم و بی تفاوت باشیم. ما تا آخرین قطره خون، آرزویمان این است که شهادت جسمانی هم نصیبمان بشود!»
۵- «مروز وقتی در دلم با احمدکاظمی حرف میزدم دیدم ما جدای از اونها نیستیم، اونها جدای ازمانیستند»
۶- «وست دارم به دست نااهلان بریده از اسلام و قرآن، دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی خونم ریخته شود، نه به دست خودی اشتباهی! خدا نکند این چنینی باشد!»
این سخنان غفارعباسی حاوی نکاتی است:
نتیجه‌ نگاه دوقطبی غفارعباسی این است که خودش حق است وهرکه علیه او یا منتقد اوست منافق و باطل است. هرکس او را به هر دلیلی بیازارد «منافقی‌ است در لباس خودی»، یعنی امکان اینکه خود عباسی اشتباه کند وجود ندارد… خود معصوم پنداری
غفارعباسی مدعیست «بهشت رضوان حقیقی» و«تمام ملکوت» را در چهره شهیدکاظمی دیده است. او با بیان اینگونه جملات و ایجاد نسبت میان خودش و بزرگان میتواند کسب بزرگی کند. دیدن شهید، گفتگو با شهید، دیدن مقام شهید، یکی بودن با شهید و… مفاهیمی است که غفارعباسی در ضمن بیان عظمت شهید کاظمی برای خودش مطرح میکند.
غفار عباسی آرزو میکند به مقام شهادت جسمانی«هم» برسد. یعنی یقین دارد قبلا به مقام«شهادت روحانی ومعنوی» رسیده است! تالی فاسد این توهم غلط همان«هیچ انگاری مکه و مدینه» است که در اولین سخنرانی پس از سفر حج اش گفت این سفر چیزی به من اضافه نکرد و تمامی اینها (مکه ومدینه) نزدمن بود! (زیرا من به مقام شهادت رسیده ام…)
یه نظر میرسد «انقلاب» یکه در ذهن غفارعباسی و مریدانش است چیزی غیر از «انقلاب اسلامی ایران» است. تفسیر به رای زیرا غفارعباسی و مریدانش با عنوان انقلابی گری به هرکه خواسته اند در نظام اسلامی حمله کرده اند و هر یک از منتقدین طرفدار انقلاب اسلامی ایران را «منافق، حرامزاده، معاویه صفت، پست ترازحیوان و… » میدانند.
متاسفانه در جملات پایانی، باز هم به کشته شدن خودش اشاره میکند و میگوید دوست ندارم به دست خودی ها بمیرم… خود مقتول پنداری
عباسی ر این چند دقیقه خودش را جامانده ای از قافله شهدا معرفی میکند که به مقام شهادت معنوی و روحانی رسیده است و منتظر شهادت جسمانی است و هیچگاه جدای از شهدا نبوده است… به نظر شما چگونه میتوانیم درستی سخنان او را احراز کنیم؟!
غفارعباسی میگوید باید مواظب کلام و رفتارمان باشیم که علیه حکومت اسلامی کاری انجام ندهیم که دشمن شادشویم…. امیدواریم ایشان به این مسئله عمل کنند.
پ.ن1: ریدان غفار عباسی و سایر اکانتهای مربوط به گروه سایبری این جریان، در اقدامی هماهنگ روز معلم را با متنی احساسی به غفارعباسی تبریک گفته اند. آنها برای اثبات«مشروعیت» و قانونی بودن غفارعباسی،از اهرم«مقبولیت» مردمی استفاده میکنند. زیادی طرفدار را دلیل بر حقانیت میگیرند در حالی که خانه از پایبست ویران است. چه بسیار نحله ها و فرقه های منحرفی که طرفداران زیادی داشته و دارند… .
پ.ن2: کی از عمده‌ اشکالات غفارعباسی و مریدانش، تفسیر به رایهای عجیبی است که از برخی آیات و روایات دارند. باتوجه به اینکه غفارعباسی در کسب علوم ظاهری حوزه موفق نبوده است، ابزار درک معارف الهی از الفاظ قرآن و حدیث را ندارد پس طبیعی است که روش و موضعی بیرون از دایره علما داشته باشد.

1 یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *