نامه رجایی از زندان به دخترش

نامه رجایی از زندان به دخترش
نام وشهرت فرستنده:محمد علی رجایی ، نام پدر:عبدالصمد
بنام خدا
بنام الله که ما هم از اوئیم و بازگشت ما نیز بسوی اوست.
درود به پیامبر گرامی و فرزندان شایسته اش امامان وپیشوایان ما و با افتخار به قرآن مجید عالیترین دستور و راهنمایی برای زندگی انسانهای حق طلب .
سلام بر حمیده دختر عزیزم. سلامتی وشادکامی تو و خواهر مهربانت جمیله و برادر عزیزت کمال را در سایه هدایت و ارشاد مادر گرامیتان را از خداوند متعال خواهانم . حال من هم به یاری خداوند و همت والای شما بحمدالله بسیار خوب است .
به امید اینکه به کمک همدیگر بتوانیم در مقابل خداوند انسانی شایسته و بنده ای صالح باشیم .
ساعت ۱۰:۳۰ بعد از ظهر است . همه کسانیکه در آنجا هستند در رختخواب رفته و آماده خوابیدن شده اند و من در محل خوابم نشسته ام و به تو فکر می کنم. به تو دختر عزیزم دختری که امیدها به او دارم و از خداوند میخواهم که به او سلامت عطا کند تا این امیدها را به واقعیت تبدیل کند. شب با تمام شکوه و ابّهتش فرا رسیده و همراه خود تاریکی و سکوت را به ارمغان آورده است.
در سکوتش هوشیاران به خود می آیند و حساب روز را می کنند که چگونه گذرانده اند و چه کاری انجام داده اند و تا چه اندازه توانسته اند در مسیر تکاملی خود گام بردارند. چه فضیلت اخلاقی تازه ای را شناخته اند و کدام کرامت اخلاقی را در وجود خود پرورش داده اند؟ و در تاریکیش به آدم فرصت پنهان کردن آنچه را که آشکار بودنش ایشان را رنج می داده؛ داده است.
می دانی که از خصوصیات شب شدت یافتن امراض، آرام شدن کشمکش ها، خاموشی بیهوده گویان و راز و نیاز مومنان با خدا… است.
شب نعمت است همچنان که روز نعمت می باشد.
حمیده دختر عزیزم سال اول راهنمایی نسبتا درسهایش مفصل است، ولی کوشش و جدیت هر سنگینی را سبک و هر مشکلی را آسان می کند. بخصوص توصیه می کنم که با جمیله همکاری کن که هم برای تو مفید است و هم برای او. تو می توانی برای کمال مشاور خوب و برای جمیله همفکر مناسبی باشی.
مبادا غفلت کنی که فرصت از دست می رود.
دختر مهربانم! ساعات بیکاری را مطالعه و بازی و کمک به مامان در انجام کارهای خانه و حفظ آیات و احادیثی که مامان صلاح می داند و اشعاری که خودت دوست میداری تقسیم کن.
حمیده عزیز ! از صفات جالبی که تو و جمیله داشته اید و خاطرم مانده اینست که علاقمند بودید که دوستانی داشته باشید.اینکار بسیار خوبست.
دخترانم! خواهشمندم که به همه دوستان من که آنها را می شناسید در موقع مناسب سلام برسانید. بخصوص به مامان بزرگ و آقا جان سلام مخصوص برسانید و دستشان را عوض من ببوسید و برایشان آرزوی سعادت بیشتر و سلامت بنمائید.
با آرزوی بهترین موفقیتها برای شما
۹/۲۸ امضاء محمد علی رجایی
منبع نوید شاهد(پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ ایثار و شهادت)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *