محل زندگی امام زمان علیه‌السلام

محل زندگی امام زمان علیه‌السلام، جزیره خضراء یا مثلث برمودا ؟!

به نام خدای سبحان – سلام علیکم

نام جزیره خضراء و مثلث برمودا از دیرباز توسط برخی با اهداف مختلف به محل زندگی امام زمان (ارواحنا فداه) ارتباط داده شده‌اند. در این مطلب چند نکته برای روشن شدن موضوع مرور می‌شود.

1 – امام زمان (ارواحنا فداه) در میان مردم زندگی می‌کنند و به حج مشرّف می‌شوند و اینطور نیست که مکان خاصی برای زندگی ایشان بتوان تعیین نمود. برخی بعد از ظهور می‌گویند ما ایشان را در فلان محل یا مسجد دیده‌ بودیم!

2 – جزیره خضراء (در حدود جغرافیایی اندلس قدیم یا اسپانیا) داستانی است که در بحارالانوار آمده (خود مرحوم مجلسی هم فرموده من در کتب معتبری این داستان را نیافتم) اما از نظر سند، راوی و بخصوص متن داستان (توجه کنید که حدیث نیست!) اشکالاتی بر آن وارد است. از جمله مهم‌ترین اشکالات این است که در آن از تحریف قرآن سخن گفته شده(!) و همین دلیل محکمی بر ردّ این داستان است. بسیاری از علمای بزرگ شیعه این داستان را قبول ندارند.

3 – مثلث برمودا که امروزه تحقیقات علمی در مورد ناپدیدشدن کشتی یا هواپیما و نظایر آن در حدود جغرافیایی این جزیره در اقیانوس اطلس شمالی به نکات روشن‌تری نسبت به گذشته دست یافته به هیچ وجه قابل تطبیق بر محل زندگی امام عصر (ارواحنا فداه) یا جزیره خضراء نیست. توجه کنید که نسبت دادن محل زندگی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به جزایری که مستعمره انگلستان و محل فساد است جز شیطان از کسی برنمی‌آید.

در پایان باید پاسخ منسوب به مرحوم آیت الله بهجت (ره) را نیز حسن ختام این نکات قرار دهیم که وقتی از ایشان سؤال شده بود جزیره خضراء محل زندگی امام زمان علیه السلام هست یا خیر فرموده بود : (هر کجا امام زمان (ارواحنا فداه) باشند آنجا خضراء (خرّم و آباد و سرسبز) است، قلب مؤمن جزیره خضراء است، هر جا باشد امام زمان علیه‌السلام آنجا پا می‌گذارد).

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

منبع منبر اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *