شبهه اعتراض کشیشان آمریکایی به آزادی زیاد در آمریکا

شبهه اعتراض کشیشان آمریکایی به آزادی زیاد در آمریکا
#شبهه #آزادی
روزی تعدادی از کشیشان آمریکایی نزد جرج واشنگتن، اولین رئیس‌جمهور آمریکا رفتند و از علت آزادی زیادی که به مردم داده بود پرسیدند و او را به شدت سرزنش کردند، جرج دستور داد همه آنها را در اتاقی زندانی کنند و به اندازه یک هفته برایشان غذا بگذارند..!
ورود و خروج از اتاق را هم ممنوع کرد حتی برای رفتن به توالت! پس از یک هفته درب را باز کردند اتاقی که روز اول بسیار تمیز و زیبا بود غرق در کثافت شده بود. جرج واشنگتن رو به کشیشان معترض کرد و گفت :
فرقی ندارد گداباشی یا کشیش و یا اشراف زاده اگر محدود شدی خودت را کثیف خواهی کرد. آزادی حق مشروع انسان‌هاست. و چه جاهل و نادان هستند
آنان که با محدود کردن دیگران میخواهند اجتماعشان را پاک نگه دارند !!
#پاسخ
1.جا داشت کشیش‌ها پس از شنیدن توجیهات رئیس‌جمهور در دفتر کار او قضای حاجت می‌کردند تا به او بفهمانند همان‌طور که محدودیت نابجا موجب آلودگی می‌شود، آزادی بی‌جا هم به شکلی دیگر آلودگی ایجاد می‌کند.
2.تاریخ آمریکا و جنایات آمریکایی ها لینچ کردن سیاه هان(اعدام غیرقانونی در ملأ عام یا ضرب و جرح منجر به مرگ توسط جمعیت) و قتل عام سرخ پوست ها و مکزیکی ها ویتنامی ها و بمب های اتم بهترین پاسخ ها برای این دروغ هاست. آزادی و دموکراسی و حقوق بشر کلاه گشاد آمریکایی های کثیف است.
پیشنهاد مطالعه کتاب تاریخ مستطاب آمریکا
3.آیت الله حائری شیرازی؛
آزادسازی یا رهاسازی؟ محل بحث بین ما و دشمنان ما کجاست؟ بحث امام و شاه بر سر چه بود؟ دعوای امام و آمریکا بر سر چه بود؟ نزاع خداوند و شیطان بر سر چیست؟
محل بحث، آزادسازی است. خدا برنامه اش آزادسازی انرژی‌های متعالی انسان است و شیطان برنامه‌اش رها کردن انرژی‌های غیر متعالی انسان.
بین #رهاسازی و #آزادسازی تفاوت است. رهاسازی یعنی رهاسازی «غریزه» و آزادسازی یعنی آزادسازی «فطرت».
سوار و اسب را در نظر بگیرید؛ اسب وقتی ول می‌شود نمی‌گویند آزادشده است بلکه می‌گویند ول شده است. یعنی از افسار و عنان رها شده و این یعنی رها شدن انرژیی که باید در خدمت می‌بود.
محل بحث اینجاست؛ آزادی «سوار» یا آزادی «اسب»؟ آزادی یعنی انسان را سوار بر اسب کنیم و اسب در کنترلش قرار گیرد تا هر جا فرمان داد برود. هر رهاسازی نسبت به اسب سلب آزادی از سوار است. به آزادی اسب رهایی می‌گویند.
ادیان الهی چرا می‌گویند که انسان حب دنیا نداشته باشد؟ برای اینکه حب دنیا جلو آزادسازی انرژی متراکم انسان را می‌گیرد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *